4 דברים שלא ידעתם על כרם התימנים

כרם התימנים היא שכונה מעניינת בתל אביב אשר נבנתה לפני יותר ממאה שנים. אל השכונה הגיעו עולי תימן בשנת 1881 והיא הפכה לחלק משכונות יהודיות שהשתייכו לעיר תל אביב בתקופת המנדט הבריטי.

שכונה זאת בעלת היסטוריה מרתקת ויצאו ממנה משוררים ואמנים כמו גם אנשי רוח וספר ממש כמו שגדלו בה פושעים או עבריינים. אם אתם רוצים לדעת יותר על השכונה, חשוב להגיע לטייל בה עם סיור מודרך ורצוי כזה שמלווה באוכל ושתייה, ראו לדוגמה סיורי אוכל בתל אביב! אבל איזה דברים צריך לדעת על השכונה לפני שמגיעים אליה לסיור?

הנה 4 עובדות מרתקות

בכרם התמנים הייתה פעם כנופייה – בשכונה הייתה כנופיה שהייתה ידועה כ'כנופיית כרם התימנים'. את ארגון הפשע הנהיג אושרי כהן שכבר מגיל 13 הפך לעבריין. עם השנים עסק בשוד ופריצות למען גניבת יהלומים ובכך המשיך להתנהל בכנופייה הידועה שסיפוריה מרתקים ומצמררים.

אנשים חכמים בכרם – אבל לא רק פשע היה בשכונה היפה. מכרם התימנים יצאו אנשים נכבדים כמו הרב אברהם והרב יחיא נחום, כמו גם שלום יצחק הלוי שהיו רבנים חכמים ואנשי ספר ורוח. גם עליהם אפשר לשמוע סיפורים מעניינים.

היופי שבחיים הפשוטים – חיי הפשטות שבשכונה היו מאופיינים בבתים צמודי קרקע שנמצאים בין סמטאות צרות שהפכו לקסומות ובעלות אופי מיוחד. עם זאת יש בשכונה גם אזורים בהם העוני ניכר בשל מבני הפחונים שהיו זולים יותר ממבני אבן, ונועדו לאנשים שסבלו מעוני קשה.

בכרם התימנים יש סיורים קולינריים נפלאים – מי שירצה יוכל לצאת בשעות בין ערביים אל סיור שוק לילי בכרם התימנים. סיור כזה ייקח אתכם בין השווקים, הירקות והפירות, אל הסיפורים שבין הסמטאות והבתים של הכרם, ומשם אל חוויות קולינריות נפלאות! אז זה הזמן להכיר לעומק את אחד האזורים המרתקים בעיר תל אביב.