דברים חשובים שילד בר המצווה צריך להיות מוכן אליהם ביום האירוע

אירוע הבר מצווה כרוך בהתרגשות גדולה ואף על פי שהילדים בגיל הזה מגיעים לעיתים תכופות לחגיגות בר מצווה ובת מצווה של חבריהם, כשמדובר באירוע שלהם, הדבר הוא מאד מרגש וקשה להם לאמוד מראש את עוצמתו של האירוע. 

היערכות ליום המסיבה 

חשוב שהנער יהיה מעורב בכל תהליכי ההיערכות, התכנון ובחירת מועדונים לבר מצווה וכך יהיה לו זמן לעכל את הדברים ולחשוב עליהם בלב, כך שלא יהיו לו חששות מסיטואציות מסוימות. 

בשלב הראשון חשוב שהוא יהיה מוכן לכך שכל החברים וקרובי המשפחה יהיו תמיד סביבו כי הוא מסמר הערב וחשוב שיהיה מוכן לזה שהוא יהיה מרכז העניינים כל הזמן.

חתן השמחה באירוע 

במהלך האירוע יש רגעים מתוכננים שבהם הוא ישיר או ידבר, חשוב שידע שגם אם הוא מתבלבל זה לא נורא, אפשר להתחיל מחדש. זה מאד טבעי שהוא יהיה בשיא ההתרגשות שלו ולכן צריך לעשות לו הכנה נכונה, לשוחח אתו בבית על התרחישים האפשריים ובעיקר להרגיע אותו לקראת האירוע.

מופע באירוע 

אחת האופציות באירועי בר מצווה במועדון ניין היא להזמין מופע אורח. זמר, רקדן, סטנדאפיסט, שחקן מוכשר ועוד. הבחירה נופלת בדרך כלל על אמנים שחתן הבר מצווה מאד אוהב ולכן כשהם מגיעים לאולם השמחה היא עצומה וההתרגשות בממדי שיא.

חשוב לשמור על מומנטום ההפתעה ולא לגלות לו, אך חשוב שידע שהאפשרות הזו קיימת כמו שהוא ראה אותה באירועים של חברים שלו. 

הגעה של חברים לאירוע 

החגיגות של בני המצווה הן חשובות מאד לחברים ולכן רובם מגיעים לכל האירועים. עם זאת יש מקרים שבהם חלק מהחברים אינם מגיעים בגלל סיבות אובייקטיביות, כדאי שהנער ידע מכך ולא יופתע וייעלב.