משכנתא לתושבי חוץ – רכישת נכסים בישראל בקלות

ענף המשכנתאות הוא אחד הענפים המסובכים והתחרותיים בעולם. כמות הכסף הכרוכה בתעשייה הזו היא גדולה מאוד. ההערכה היא שיש יותר מ-6 טריליון דולר במשכנתאות ברחבי העולם. בשנת 2015, היו 3.2 מיליון הלוואות לדירות שאושרו על ידי בנקים ומלווים ברחבי העולם.

בהתחשב במורכבות של תעשייה זו, יכול להיות קשה למצוא דרך להקל על הצרכנים להבין ולהשוות מוצרים ושירותים שונים, כמו אפשרות של איחוד הלוואות. זה הופך את זה אפילו יותר חשוב לחברות המשכנתאות להיות מסוגלות ליצור תוכן שיעזור להן להגיע לקהל היעד שלהן בקלות ובפשטות.

מהי משכנתא לתושבי חוץ?

משכנתא היא סוג של הלוואה המאפשרת לאדם ללוות כסף לרכישת נכס, גם במקרה של קבלת משכנתאות למסורבים. היא משמשת לקנייה ומכירה של נכסים, כגון בתים, דירות ונכסים מסחריים. 

משכנתא לתושבי חוץ היא הלוואה שניתנת לתושב של מדינה אחת בבנק של המדינה השנייה. זה בדרך כלל ניתן על ידי בנקים לאנשים שחיים במדינה אחרת. לדוגמה, אם אתה תושב ארה"ב ומעוניין לרכוש דירה בפולין, אתה יכול לבקש משכנתא מבנק פולני אך לא מבנק אמריקאי.

עם המשכנתא הנכונה, תושב חוץ יכול לרכוש בית במדינה שבחר במחיר נמוך בהרבה מאשר אם היה קונה אותו במדינתו. במקרים מסוימים זה יכול להיות אפילו פחות יקר מרכישת בית בארץ. אבל עדיין יש הרבה מכשולים שמונעים מזה לקרות. זאת בשל יוקר המחיה ובכך מחירי הנדל"ן הגבוהים במדינות אחרות. כך למשל תושבים ישראלים יכולים לקנות נכס במדינות שונות בחו”ל במחיר נמוך מאשר בארץ.

רכישת נכסים בישראל

תושבי חוץ יכולים לקחת באותה מידה משכנתא כאן בישראל מבנק ישראלי ולקנות נכסים בישראל. כדאי לברר מול הבנק את הזכאות בנושא ואף להתייעץ עם יועץ משכנתאות מקצועי בנושא. לעתים משכנתא לתושבי חוץ מוצעת גם לתושבים זרים העובדים בישראל או עושים עסקים בישראל.