תכנון טיול לקובה – מה חשוב לקחת בחשבון

טיול לקובה הוא הזדמנות מצוינת לראות את המדינה ואת תרבותה מקרוב. זו גם הזדמנות ללמוד על ההיסטוריה של האי הזה, המלא בסתירות.

מרגישים את ההיסטוריה באוויר

המהפכה הקובנית הייתה אירוע פרשת מים במאה ה-20 והיא עיצבה גם את קובה וגם את העולם. המהפכה החלה ב-26 ביולי 1953 ונמשכה שנתיים עד ל-1 בינואר 1959 כאשר פידל קסטרו לקח את השלטון מפלגנסיו בטיסטה. עם זאת, גם לאחר תאריך זה, עדיין ישנם דברים רבים שנותרו ללא שינוי בחברה הקובנית. קובה היא מדינה עם היסטוריה ותרבות עשירה. זה היה חלק חשוב מהאיים הקריביים במשך מאות שנים. המדינה עברה שינויים רבים בעשורים האחרונים והיא פתוחה כעת למטיילים זרים.

תחבורה בקובה 

במהלך תכנון טיול לקובה, כדאי לדעת שהעם הקובני ידידותי ומסביר פנים למבקרים בזרועות פתוחות. המטבח של המדינה מגוון וטעים, עם מנות כמו ropa vieja, lechón asado, ו-arroz con pollo. התניידות קלה עם מוניות זמינות 24 שעות ביממה או על ידי קפיצה על אחד מהאוטובוסים הציבוריים הרבים שנוסעים ברחבי הוואנה בכל שעה עגולה.

תרבות עשירה ויפה 

בקובה יש תרבות עשירה, ארכיטקטורה יפה ויופי טבעי מדהים. זו גם אחת המדינות הבודדות בעולם שבהן אתה עדיין יכול לעשן סיגרים ברחוב. המדינה מפורסמת בזכות הרום, הסיגרים והבייסבול שלה. זה אולי לא יעד מוביל עבור אלה שמחפשים לחגוג או לצאת למועדונים, אבל עדיין יש המון דרכים לבלות במקום. 

מזג האוויר

קובה היא מדינה באיים הקריביים. זוהי מדינת אי ויש לה אקלים טרופי. קובה ממוקמת מדרום לפלורידה וממערב להאיטי. ניתן לסווג את האקלים של קובה כטרופי, עם עונה רטובה ממאי עד נובמבר ועונה יבשה מדצמבר עד אפריל. הטמפרטורה בקובה נעה בין 23 ל -33 מעלות. האקלים בקובה הוא טרופי ולח. 

מומלץ לקרוא על טיול פרטי לקוסטה ריקה