מה חשוב לבדוק לפני שמגישים קורות חיים?

קורות חיים אשר מוגשים למקום עבודה כזה או אחר, במובן מסוים הם אלה שיוצרים את ההתרשמות הראשונית מן המועמד. ברגע שהמגייס קורא את קורות החיים הוא מגבש דעה מסוימת על פיה הוא מחליט, האם להזמין את המועמד לראיון או לוותר עליו. לכן חשוב להקפיד על כתיבת קורות חיים בצורה נכונה ומדויקת. אספנו בשבילכם כמה טיפים שיכולים לעזור לכם.  הנה כמה דברים שחשוב לבדוק לפני שמגישים קורות חיים:

ציפיות שכר

כשאתם מגיעים לראיון העבודה, ואפילו עוד לפני כן – תידרשו להגיש ציפיות שכר. ובכן, בדקו טבלאות שכר עדכניות בתחום ותוודאו שהציפיות שלכם מתאימות למה שנהוג לשלם, בין אם זה על פי סוג התפקיד, בין אם זה על פי שנות וותק וכן על פי פרמטרים אחרים שיכולים להשפיע עליכם.

פרטים רלוונטיים

הקפידו לכתוב אך ורק פרטים רלוונטיים לקבלת התפקיד. המשפט "תפסת מרובה לא תפסת" נכון בהקשר זה. אם תכתבו יותר מדי דברים יקרה אחד מהשניים, או שהמגייס יאבד עניין ולא יקרא את קורות החיים שלכם או שהוא יגלה בהם דברים לא מתאימים עבורו. לכן, תכתבו רק מה שחשוב, מה שרלוונטי לתפקיד.

הגהה ועריכה

מלבד עריכה של קורות החיים לדברים רלוונטיים, צריך גם לבצע הגהה, לעבור שוב ושוב על הפרטים שכתבתם, לוודא שהכל כתוב בצורה ברורה, רהוטה, תקנית. בנוסף להגהה, אל תשכחו לייצר קורות חיים במסמך עם שוליים, כותרות מודגשות, נקודות, כך שהכל יהיה מסודר וברור.

אמינות

מאחורי כל דבר שאתם כותבים, תצטרכו לעמוד ויותר מזה, ייתכן שהמגייס ירצה לבדוק בעצמו דברים מסוימים שכתבתם. לכן, תקפידו שכל הדברים יהיו מדויקים, אמינים ויהיה ניתן למצוא לכך ביסוס. לא משנה אם מדובר במשהו פשוט או משהו מורכב.

לא להיות להוטים מידי

אל תייצרו תחושה שאתם מוכנים לעשות הכל בשביל התפקיד, ועמדו על התנאים הסוציאליים שאתם דורשים מהמעסיק. לעיתים זה עוזר אך יש מקרים בהם המגייסים עלולים לחשוב שאתם נואשים לעבודה ואז הם ישאלו למה, והמסקנה שהם יגיעו אליה עלולה להיות לרעתכם. לכן, תראו שאתם רוצים את התפקיד, תהיו מוכנים להיות הכי טובים בו אך אתם לא נואשים בשביל לקבל אותו.