טיול בתאילנד: עצמאית או עם מדריך?

אין ספק שתאילנד הפכה ליעד מבוקש, לא רק בתקופת החגים, אלא לכל אורך השנה. אל תאילנד מגיעים זוגות, משפחות ואפילו יחידים, זאת הודות לכל האטרקציות הייחודית שקיימות ברחבי המדינה. אחת השאלות שרבים שואלים, היא האם יש להיעזר במדריכים במהלך הטיול בתאילנד, ובכך נרצה לעסוק במאמר.

זה לא טיול מאורגן

רגע לפני שנסביר על טיול עצמאי וטיול עם מדריך, נציין כי טיול עם מדריך זה לא טיול מאורגן, ולו בשל העובדה שמדובר במדריך שמצטרף אליכם ומסביר לכם על המקומות שאתם רוצים לראות, ולא לפי תכנית שתוכננה מבעוד מועד. מדריך אישי, בין אם מקומי ובין אם ישראלי, יוכל לקחת אתכם אל שלל מקומות נפלאים, להסביר לכם על התרבות של האזור ולהעניק לכם מידע חשוב.

צפון תאילנד – רק עם הדרכה

נכון, אתם לא זקוקים להדרכה לכל אורך הטיול בתאילנד, אלא רק באזורים מסוימים, כמו צ'אנג מאי וצ'אנג ראי ומקומות נוספים בצפון. המדריך יתלווה אליכם באופן אישי, כשהטיול מתקיים בזמן שלכם ובקצב שלכם, כך אינכם כפופים לאף קבוצה.

אפשרות נוספת היא להירשם לטיול ג'יפים, כשהחברה המוכרת ביותר היא "טאנה". מדובר בשלושה ימים מודרכים ומהנים, רק קחו בחשבון שמדובר בטיול עם קבוצה, ועל כן לוח הזמנים הוא קבוע.

דרום תאילנד – באופן עצמאי

כשאנחנו מדברים על דרום תאילנד, אנחנו מדברים על האיים המרהיבים שמקשטים את הנוף, כמו קופנגן, קוסמוי, קוטאו, קופיפי, קראבי ופוקט. יש לא מעט איים נפלאים, חלקם מאופיינים בחיי לילה שוקקים וחלקם רגועים ושלווים שיאפשרו לכם לנוח וליהנות מהטבע. במהלך שהותכם בדרום אין צורך במדריך אישי, אלא שניתן לטייל באופן עצמאי. מה כן אפשר לעשות? להירשם לטיול האיים או לטיול יומי בקוטאו, כך תוכלו להתלוות לקבוצה נוספת, לקבל הדרכה מקצועית, אך לא להתחייב ליותר מכמה שעות של טיול מודרך.

רבים בוחרים לטוס לתאילנד מידי שנה, לחזות בנופים המרהיבים וליהנות מחוויה בלתי נשכחת. בחרו בהדרכה אישית במהלך שהותכם בצפון, והעדיפו טיול עצמאי במהלך שהותכם בדרום – כך תוכלו ליהנות מהטיול באופן המיטבי.