מה המצב הקורונה בדובאי

אל כל מקום אליו אנחנו רוצים לטוס בשנה האחרונה, הדבר הראשון שאנחנו בודקים הוא, מה מצב הקורונה באותה מדינה. לצערנו, המגיפה שהחלה בסין בסוף שנת 2019, שינתה לגמרי את התוכניות שלנו בשנת 2020, ואילצה אותנו להסתגל למצב, בו אנחנו לא יכולים לפעול באופן חופשי אלא עלינו קשובים ודרוכים להוראות ולוודא מה מצב המגיפה באותה עת. 

לכן, כל מי שנוסע לחו"ל חייב לבדוק מה מצב הקורונה בדובאי. אומנם מדינות רבות סגרו את שעריהן, אך ישנן מדינות שכן מאפשרות כניסה של זרים ותיירים לשטחן, אף על פי שיש מגיפה ובהתאם למגבלות. כך למשל נוהגת דובאי, איתה ישראל רקמה יחסים במהלך שנת 2020, ולא מעט תיירים ישראלים מבקשים לנפוש בה וכך הם אכן עושים. אך לפני כן, עליהם לברר, כאמור, מה מצב הקורונה, על מנת שידעו האם יכולים לטוס או לא. 

חשוב לומר, הבירור צריך להתבצע בשני מישורים. הראשון, האם יש קורונה בדובאי ובאיזו רמה, השני, אילו מגבלות קיימות בכניסה וביציאה מהמדינה. 

מה המצב בדובאי? 

בעיקרון, משרד הבריאות קבע שדובאי היא מדינה ירוקה, כלומר שאין בה בעיית קורונה, לכן היא גם מאפשרת לנופשים ישראליים לנפוש בה ללא שום בעיה. יחד עם זאת, מאחר ובחלק מן הטיסות התגלו חולי קורונה, וקיים חשש רב שהמגיפה תתגבר, אז מותנו כמות הטיסות וכן נערכים כל הזמן שינויים בהקשר להגדרה של דובאי, בין אם היא מדינה ירוקה או מדינה כתומה או אדומה. 

חשוב לציין, גם מי שחוזר מדובאי נזקק לבידוד במשך זמן מסוים, על מנת להבטיח שהוא לא נדבק ולא ידביק אחרים. הבידוד תחילה היה במלוניות של המדינה, אך כיום מדובר בבידוד ביתי למשך זמן מסוים.